نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» از خواستگار چه توقعاتی داشته باشیم؟

از خواستگار چه توقعاتی داشته باشیم؟

چه توقعاتی از خواستگارمان داشته باشیم؟ آیا این توقعات منطقی هستند؟


در بحث مشاوره پیش از ازدواج به طور کلی دو مقوله آمادگی و هماهنگی مطرح می باشد یعنی علاوه بر این‌که هر دو نفر باید آمادگی‌های لازم برای متاهل شدن را داشته باشند، از تفاهم داشتن هم نباید غافل باشند. برای همین و برای آینده، معمولا دخترخانم ها توقعاتی از خواستگاران خود دارند. در اینجا 9 توقع و صورت منطقی آنها بررسی شده است.


چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟
1-شغل ثابت


منطقی است، اما کمی منعطف‌تر باشید

این توقع تا حد زیادی به جاست و حق با دخترخانم است. چنین درخواستی، نشان دهنده کسب آمادگی‌های لازم برای ازدواج است زیرا یک دختر باید با مردی ازدواج کند که شغل داشته باشد ولی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حال جامعه باید کمی منعطف‌تر روی این درخواست پافشاری کرد و طبیعتا داشتن شغل دولتی و قرارداد رسمی، نباید معیاری باشد که نتوانید به آن تخفیف بدهید. توصیه می‌شود به سیستم حمایت گرانه خانواده خواستگار به عنوان تسهیل کننده ازدواج هم در این زمینه توجه کنید.


2-خانه جداگانه داخل شهر


»خرید خانه توقعی بی جا

دومین درخواست ممکن است،خرید خانه جداگانه داخل شهر باشد. به طور کلی این که آقا شرایط فراهم کردن خانه برای زندگی مشترک را دارد یا نه، جزو آمادگی‌هایی لازم برای ازدواج می باشد که باید داشته باشد، اما اگر منظور، خرید خانه است توقع بی‌جایی است، زیرا در شرایط فعلی، برای همه جوانان آماده ازدواج این امکان فراهم 

نمی باشد.


3-خودرو


این درخواست کمی جاه‌طلبانه است

سومین درخواست می بایست خیلی موضوع مهم‌تری از داشتن خودرو باشد. این درخواست، ارتباطی به داشتن آمادگی یا هماهنگی برای ازدواج ندارد. این درخواست کمی جای تفکر و تامل دارد. به طور کلی، توقع داشتن خودرو از خواستگار آن هم برای شروع زندگی و ازدواج، درست نیست.


4-احترام متقابل


» مهم و بسیار ضروری

درخواست احترام متقابل، جزو هماهنگی‌های ضروری دو طرف برای داشتن ازدواجی موفق می باشد. بحث تعدیل انتظارات و داشتن توافق یا تفاهم در این زمینه بسیار مهم است. بنا به تیپ‌های شخصیتی، این درخواست قابل قبول بوده و وقتی فرد این توقع را به عنوان شرایط پیش‌نیاز ازدواج مد نظر قرار می دهد یعنی باید از منظر طرف مقابل هم اهمیت داشته باشد و به طور کلی یکی از رازها و روش های خوشبختی، احترام گذاشتن زوج‌ها به همدیگر است.


5-افراطی نبودن در مسائل مذهبی


نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

»از لحاظ اعتقادی تفاهم داشته باشید

 تفاهم داشتن از منظر اعتقادی، جزو مهم‌ترین ملاک‌هایی است که توافق درباره آن‌ها ضروری و مهم است. ضرورت دارد که زوجین در زمینه اعتقاد و انجام آداب و سلوک اعمال مذهبی هم عقیده بوده و تفاهم داشته باشند و این ملاک به دلیل بار ارزشی و اعتقادی داشتن و تاثیر بر نظام فکری فرد می‌تواند پیش‌بینی کننده قوی برای موفقیت در ازدواج شما باشد.


6-حق آزادی


»درخواستی مبهم و کلی است

توقع داشتن حق آزادی، درخواستی مبهم است. به طور کلی، مطرح کردن چنین درخواست‌هایی از خواستگار، توصیه نمی‌شود زیرا معمولا پاسخ‌هایی کلی به شما خواهند داد و به نتیجه مشخصی نخواهید رسید. البته که این موضوع در دسته تفاهم داشتن زوجین قرار می‌گیرد و اگر زوجینی از لحاظ اجتماعی با هم تفاعم داشته باشند، در آینده در این زمینه مشکلات کمتری خواهند داشت، اما مسئله اختیارات، جای بحث بیشتری دارد .


7- مسئله رفیق 


ممکن است خانم بگوید که من رفیق زیادی دارم، نباید شما با این موضوع مخالف باشید. این مورد، توقعی است که زوجین باید درباره‌اش تفاهم داشته باشند تا در آینده با مشکلات جدی مواجه نشوند و البته به نظر می‌رسد که این هم مصداقی از همان توقع حق آزادی می باشد که این‌جا به صورت جداگانه مطرح شد. در این که انسان موجودی اجتماعی است و نیاز به دوست دارد، شکی وجود ندارد، اما بهتر است چنین درخواست‌هایی با دقت بیشتری از سوی خانم دختر صورت گیرد . همچنین باید توجه داشته باشید که اگر داشتن رفیق زیاد به روابط زوجین در زندگی‌مشترک صدمه می زند، قطعا نشان دهنده نداشتن آمادگی‌های لازم دختر برای ازدواج 

می باشد.


8-گیر ندهید


زندگی‌مشترک است یا جنگ ؟

«به باشگاه و رقص و آرایش و ... علاقه دارم، نباید گیر بدهید»، باز هم درخواستی از زیر مجموعه آزادی و این همه درخواست اختیار و آزادی از سمت دختر، نیاز به بررسی ابزاری تشخیصی دارد زیرا به نظر می‌رسد اینچنین دختری میل به قدرت و رهبری بالایی دارد که در صورت پایین بودن این ویژگی در خواستگار، زندگی مشترک قابل تحمل (اما با تلخی) می‌شود وگرنه جنگ قدرت در انتظار هر دو نفر است. سعی کنید در کنار هم زندگی کنید


9-نه به دخالت خانواده‌ها


»این درخواست بی‌فایده می باشد

احتمالا یکی از درخواست ها هم این است که «نباید اجازه بدی، فامیل تو زندگی‌ دخالت کنند!!!!». انتظار از همسر برای تحت تاثیر خانواده نبودن با گفتگو قابل بررسی می باشد. باید بررسی کنید که خواستگار می‌تواند چنین تفکیکی در دریافت و بررسی نظرات افراد دیگر در زمینه‌های مشورت و گاه نظرات تحمیلی داشته باشد یا نه؟ بنابراین این درخواست به صورت مستقیم، بی‌فایده می باشد زیرا نمی‌توان به طور ۱۰۰ درصد مانع دخالت اطرافیان در زندگی شد.


روزنامه خراسان - صدیقه معدنی|برترینها

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده