نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 7 قدم برای آشتی کردن

7 قدم برای آشتی کردن

۷ قدم درست برای آشتی؛ 


 آشتی کردن به معنای نبود اختلاف نیست؛ بلکه به معنی کنترل مسالمت آمیز دعواها و کشمکش هاست «رونالد ریگان».

چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟


1-به خودت دروغ نگو


ما نباید درباره‌ی اینکه چه چیز درست و چه چیز غلط است، به خود دروغ بگوییم.

بیایید روراست باشیم، روابط پر تنش ناراحت کننده هستند و سبب تلخی کام ما می شوند. ما باید احساساتمان را نشان بدهیم و برنامه‌ای برای بیان آن ترتیب بدهیم تا درخواستمان از طرف دیگری سرکوب یا نادیده گرفته نشود. هنگامی که با خودتان روراست باشید، متوجه

 می شوید که باید با ترس هایتان روبرو شوید و غرورتان را کنار بگذارید.


2-شجاع باشید 


اظهار تاسف و شرمندگی راهی است تا از طریق آن به قولمام عمل کنیم و یک گام موثر است به منظور فرصت دادن به طرف مقابتان تا بداند که قصد حل مشکل را داریم نه دامن زدن به تنش ها.

اولین گامی که باید بردارید، کنار گذاشتن غرور و داشتن اعتماد به نفس است. شما نمی‌دانید که او شما را می‌پذیرد یا خیر؛ اما این ریسک را بپذیرید و اولین قدم را برای بازسازی آنچه بینتان شکسته است، بردارید و این نشان دهنده‌ی شجاعت شماست.


3-دل و جرئت داشته باشید 


پشیمان بودن راهی برای نشان دادن صداقت شما باشد. اما اظهار ندامت کار ساده‌ای نیست،این رابطه باید برایتان ارزشمند باشد، شما او را انتخاب کردید و یا برایتان انتخاب کردند، حالا نباید سخت بگیرید.

نباید حالت دفاعی بگیرید. ممکن است طرف مقابلتان با شما مخالفت کند و این مشکلی نیست. وقتی با طرف صحبت می کنید، مشکلاتتان را برای او بیان کنید، خجالت نکشید. همه چیز را خالصانه بگویید ولی او را ناراحت نکنید، فقط با او صادق باشید؛ طوری که انگار اولین بار است با او ملاقات می‌کنید. 


4-کمی رک و البته مهربان باشید

چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟


شما به طرفتان برای قهر بودنش با شما باید حق بدهید و این موضوع را به خودش بگویید. به جز طرف مقابلتان هیچ کس نمی‌تواند این مسئله را درک کند، چون او هم مانند شما رنجیده خاطر است.

به صحبت‌های دیگران گوش دهید و با کسانی که تجربه‌های مشترک دارند، مشورت کنید.ممکن است شنیدن درد و رنج‌های طرف مقابل سخت باشد، شما فقط خودتان را جای او قرار بدهید این به شما دید واضحی از آنچه که او در این مدت تجربه کرده است، می دهد. شما باید فرصتی برای بخشیدن و درک یکدیگر فراهم کنید.


5-معامله کنید


آشتی کردن یک راه درست و با ارزش برای آوردن عشق و توجه به رابطه شخصی شما است و آن به این معنی نیست که شما باید ارزش‌ها و اعتقادات خود را قربانی کنید. این بدان معناست که وقتی طرف مقابلتان پیشقدم شد، شما نیز تمایل داشته باشید که او را ببخشید و هرآنچه که برای به دست آوردن دلش لازم است، را انجام بدهید.-- کمی وفادار باشید لطفا --


دقیقا همان گونه که شما به طرف در مورد انتظارات خودتان از رابطه می گویید، او نیز همین کار را خواهد کرد. آشتی کنید و توافق کنید که در مواقعی که به حمایت هم نیاز دارید، آن را از یکدیگر دریغ نکنید.


6-محدودیت‌ها را مشخص کنید


یک تصور اشتباه درباره‌ی حد و مرزِ بین افراد، این است که انسان ها را از هم دور می‌کند؛ اما این درست نیست.

این حد و مرز‌ها و محدودیت ها برای نشان دادن احترام به خودتان و دیگران است. 

ممکن است یکی از بزرگترین موانع میان شما و طرفتان، نبود حد و مرز در رابطه شما باشد. وقتی مرز‌های خود را ایجاد کنید، احساس امنیت بیشتری به شما دست خواهد داد. او نیز باید مرز‌های خود را مشخص کند و این باعث می شود احترام میان شما شکل بگیرد.

حد و مرز‌های تعیین شده، اساس تمام روابط سالم است.7-تا آخر ادامه بدهید


آشتی کردن کار مشکلی است؛ مخصوصا وقتی قرار است اعتماد بینتان مجددا شکل بگیرد و رابطه شما احیا شود. پس این حس اعتماد باید در جملات شما به طرف مقابل محسوس باشد.


اگر رابطه‌ی شما مانند یک مسابقه است که فکر نمی‌کنید در پایان برنده‌ باشید، این بدان معناست که تکنیک‌هایی که در روابط خود به کار می‌برید، غلط است.

اشکالی ندارد اگر شکست بخورید، اشتباه کنید و یا حتی ناامید بشوید؛ ماها انسان هستیم. پیشرفت خواهیم کرد و با آن روابطمان را حفظ خواهیم کرد و به این صورت ادامه زندگی را شکل خواهیم داد.منبع: باهوک - مونا عقبایی/برترین ها

تگ ها :   رابطه صلح آشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده