نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه زندگی متاهلی شادی داشته باشیم؟

چگونه زندگی متاهلی شادی داشته باشیم؟

چکار کنیم که در زندگی متاهلی بیشتر به ما خوش بگذرد؟

 تا حالا به این فکر کردید که چطور میتوان به‌طور کامل از رابطه رضایت داشت؟ آیا کسی هست که واقعا در رابطه احساس رضایت داشته باشد؟ می‌توان به جرات گفت که درصد بالایی از مردم حس رضایت واقعی از زندگی‌ و رابطه‌شان ندارند. دلیل آن هم مشخص است، بیشتر افراد فکر می‌کنند رابطه یک میدان جنگ است و از زمانی که وارد رابطه می‌شوند تا لحظه پایان، باید بابت هر موضوعی جنگید.!

در واقع این اشتباه است . اینکه ما باید برای تفاهم داشتن مدام بحث داشته باشیم، در حالی‌که در موارد زیادی ، چند نکته کوچک در نحوه رفتار باعث می‌شود رابطه شیرینی را تجربه کنیم. در این مطلب می‌خواهیم بگوییم زوج‌های موفق چه راهکاری برای مدیریت و لذت از روابطشان دارند.

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان


1- صحبت کردن با همسر

تمام زوج‌ینی که احساس رضایت دارند، در طول روز، زمانی را برای صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف تنظیم می کنند و مشکلات و اتفاقات روز را برای هم بازگو می‌کنند و یا در مورد مسائل خاص خودشان صحبت می کنند. وقتی با هم مشکل پیدا می‌کنید پس از آرام شدن، در مورد آن موضوع باهم صحبت کنید و به تفاهم برسید و اجازه ندهید تا دلخوری باعث دور شدنتان از یکدیگر شود.


2-فعالیت‌های مشترک داشته باشید

هر قدر که از زمان رابطه بگذرد، شور و هیجان اولیه کمتر می‌شود، پس باید با روش‌های خاصی سعی کنید هیجان و عشق را در زندگیتان زنده کنید، یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که یک زوج موفق انجام می‌دهند، انجام امور مشترک در کنار یکدیگر است. مثلا در کنار هم آشپزی می‌کنند یا کتاب میخوانند یا ...


3- ابراز علاقه کنید

درست است که باید در مدت رابطه ، علاقه‌ خود را به هم نشان بدهید، اما فراموش نکنید شنیدن جمله "دوستت دارم"، باعث حفظ گرمای رابطه خواهد شد و به هر دو طرف انرژی مضاعفی می‌دهد. پس در طول روز با گفتن جمله "دوستت دارم" همسر خود را خوشحال کنید. می‌توانید وقتی نزدیک به پایان زمان کاری‌اش هست و احساس خستگی می‌کند با فرستادن یک پیام "خسته نباشی"، لبخند را روی لب‌های او بیاورید.


4- تنظیم ساعت خواب

تنظیم ساعت خواب به این معنا است که تلاش کنید تقریبا در یک زمان بیدار بشوید و بخواب بروید. به‌نظر خود شما رابطه‌ای که در آن، مرد ساعت ۱۲ شب به تخت‌خواب برود و خانم برای مثال ساعت ۹ شب، رابطه گرم و مناسبی می شود؟ هر چه به یکدیگر نزدیک‌تر شوید، مسلما علاقه و عشق بین شما بیشتر خواهد شد.


5-خوش‌گذرانی کنید

یک سوال ، شما دوست دارید در کنار چه کسی باشید؟ کسی که صبح و شب غر می‌زند یا کسی که معمولا می‌خندد و در کنارش خوش می‌گذرانید؟ قطعا هر کسی دوست دارد از هر لحظه زندگی‌اش استفاده کند و لذت ببرد پس زمانی از روز را برای خوشحالی و خوشگذرانی کنار بگذارید و وقتی در کنار هم قرار گرفتید، شروع به غر زدن و گلایه کردن و انتقاد نکنید.6- حمایت و پشتیبانی از هم 

شما به عنوان یک زوج باید تکمیل کننده هم باشید و در کنار هم پیشرفت و رشد کنید. پس بکوشید از افکار و نظرات یکدیگر به صورت مستقیم و غیرمستقیم حمایت کنید. نظرات یکدیگر را بشنوید و در موردش بیندیشید و ببینید چگونه می‌شود پشتیبان هم بود؟ بعضی اوقات حتی لازم است که با هم زمین بخورید و مجدد بلند شوید و ادامه بدهید. این به معنیه حمایت و ساپورت بی‌قید و شرط نیست بلکه شما به عنوان شخصی که موضوع را از بالا نگاه می‌کند می‌توانید جزئیات و نکات بهتری را ببینید و به شریکتان کمک کنید تا به سمت راه درست حرکت کند.


7- ارتباط فیزیکی

در طول روز سعی کنید در زمانی که کنار هم هستید، یکدیگر را بغل کنید و با هم ارتباط فیزیکی برقرار کنید. بغل کردن باعث ترشح هورمون اوکسی توسین خواهد شد. اکسی توسین نقش مهمی در برقراری حالت آرامش و کاهش استرس داشته و باعث لذت بردن شما از اوقاتتان میشود. همچنین آغوش، باعث ترشح سروتونین میشود که آن هم باعث کاهش استرس و بالا رفتن انرژی شما می‌شود. 


8- بخشیدن یکدیگر

همدیگر را ببخشید. از اشتباهات یکدیگر بگذرید و خودتان را بابت هر مسئله ای ناراحت نکنید. خیلی از مسائل و مشکل ها فقط با مذاکره از بین می‌روند و شما می‌توانید با یک مذاکره کوتاه و بخشش و گذشت رابطه‌ خود را حفظ کنید. اما بیاد داشته باشید که قرار نیست همیشه ببخشید! بخشیدن دائمی باعث می‌شود طرف مقابل همیشه اشتباه کند و از شما انتظار بخشیده شدن را داشته باشد، پس بین اینها یک تعادل برقرار بفرمایید.


چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟


منبع: یادداشت مهسا باغدار( ویرگول ) / برترین ها

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده